Markowy sprzęt – co poza nazwą?

O tym, że uprawianie sportów zimowych wiąże się nierozerwalnie z zakupem markowego sprzętu napisano już wiele.  Jednakże wiele osób rozpoczynających swoją przygodę ze snowboardem lub nartami ma wątpliwości odnośnie – nie ukrywajmy- dość drogiego ekwipunku, uznawanego za praktycznie niezbędny na stoku. Czy faktycznie narty Atomic, Fischer, Volkl i inne rzeczywiście wyróżniają się na tle konkurencji na tyle mocno, że stają się praktycznie niezbędną gwarancją satysfakcji ze sportów zimowych?

Wspomniane wyże firmy od dawna produkują i udoskonalają stworzone przez siebie narty. Atomic, Volkl i inne najbardziej rozpoznawalne produkty wyróżnia ciągły proces ulepszania sprzętu na podstawie doświadczeń związanych z wieloletnim funkcjonowaniem na rynku połączonym z ciągłym szukaniem użytecznych innowacji.

Fischer, Blizzard, Atomic oraz pozostałe marki o dużej renomie walczą utrzymanie prestiżu. A ten można utracić przez stworzenie choćby jednego nietrafionego produktu, dlatego największe firmy dają gwarancję jakości. Można oczywiście trafić na nikomu nieznaną perełkę, prawda jednak jest taka, że silna pozycja kilku dominujących rynek marek jest nieprzypadkowa. Oczywiście prestiż ma swoją cenę, warto jednak sięgnąć głębiej do kieszeni i martwić się tylko o poziom swoich umiejętności, bez potrzeby dodatkowego troszczenia się o to, że zawiodą nas stosowane na stoku rekwizyty.

A która marka jest najlepsza? Na to pytanie niestety nie ma odpowiedzi. Każda ma swoje mocne i słabsze strony, na szczęście też każda ma coś do zaoferowania dla początkujących. Wybór konkretnej firmy to już kwestia osobistych odczuć i preferencji.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s