Kryteria doboru wiązań snowboardowych

Wiązania są niezwykle istotnym elementem sprzętu do jazdy na desce. Od tego elementu w bardzo dużej mierze może zależeć będzie nasze bezpieczeństwo, a także zadowolenie z jazdy. Wiązania powinny być odpowiednio ustawione, a także właściwie dobrane. Bez wątpienia warto postawić na porządny sprzęt. jak go wybrać? Czy marka ma znaczenie i kto obecnie prowadzi na rynku w tej dziedzinie?

Deskę dopasowujemy wedle naszych umiejętności, ale wiązania można kupić maksymalnie jak najlepsze. Jeżeli okażą się one zbyt dobre do naszego poziomu, to po prostu najpierw nie wykorzystamy ich w pełni. Ów element ekwipunku możemy zastosować do kilku różnych snowboardów. Gdy Twój poziom się zwiększy i postanowisz kupić nową deskę, będzie możliwość, by korzystać z tych samych wiązań.

Na owym elemencie nie powinno się oszczędzać. Wiązania muszą być możliwie najlepsze, na jakie możemy sobie pozwolić. Bez wątpienia korzystnie jest stawiać na markowe. Do najlepszych należą wiązania BurtonUnion czy Rossignol. Gdy na uwadze mamy bezpieczeństwo, nie ma sens eksperymentować. Lepiej nie ryzykować z tańszymi wiązaniami nowych producentów czy mało znanych marek. tutaj zawsze lepiej trochę dopłacić.

Firmowe wiązania są z reguły solidniejsze. Z solidności słyną między innymi wiązania Ride. Najbardziej wytrzymałe są te z pompką metalową. Piętka najlepsza jest aluminiowa. Pod uwagę weź również high back. Musi być mieć odpowiedni kształt.

Jeżeli nabywasz wiązania razem ze snowboardem, spróbuj ocenić ich jakość. Nigdy nie lekceważ tego segmentu ekwipunku, ponieważ jest on naprawdę ważny.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s