Mniej popularne sporty zimowe

Jeżeli chodzi o sport, zima kojarzy się głównie z nartami. I prawidłowo, natomiast warto pamiętać, że mamy do wyboru więcej wspaniałych, atrakcyjnych sportów które możemy uprawiać w tym okresie, aby zadbać o swoją kondycje i dobre samopoczucie. Dziś, gdy za oknami aura już prawie letnia, dla odrobiny ochłody i relaksu, przypomnijmy je sobie :-)

Narciarstwo zjazdowe to jedno, zaś są jeszcze nieco zapomniane narty biegowe, które w ostatnich czasach przeżywa pewien renesans. Można powiedzieć, że jest to sport mniej ryzykowny i mniej wymagający od zwykłych nart. Nasze bezpieczeństwo nie zależy tak bardzo od poziomu opanowania techniki. Jeździmy po płaskim, a więc na dobrą sprawę nie musimy nawet uczyć się hamować. O wiele trudniej wpaść na drzewo, uprawiając narciarstwo biegowe niż jadąc po stromym stoku. Jest to też tańszy sport, ponieważ nie musimy wybierać się na specjalne trasy i wykupować karnetów. Wystarczy pobliski las. Ten rodzaj narciarstwa można uprawiać wszędzie.

Nie zapominajmy o łyżwiarstwie. Tutaj również do wyboru mamy parę dyscyplin, w tym łyżwiarstwo figurowe, szybkie czy choćby taniec na lodzie, a dla amatorów gier zespołowych – hokej. Do wyścigów na torze łyżwiarskim potrzebne są panczeny – specjalne łyżwy, których ostrze nie jest przytwierdzone do buta w tylnej jego części i podczas biegu nie odrywa się od lodu.

Inna, w Polsce mało znana gra zespołowa na lodzie to curling, który polega na ślizganiu po lodzie kamieni za pomocą specjalnych szczotek. Mecz jest rozgrywany na prostokątnej tafli lodu. W rywalizacji biorą udział dwie drużyny liczące po 4 zawodników.

Zima rozleniwia i zniechęca do wychodzenia z domu. Być może dlatego niektóre sporty, jak narty biegowe czy łyżwiarstwo szybkie, są mało popularne. Warto jednak wybrać spośród nich coś dla siebie, aby także w chłodne dni zadbać o zdrowie i sylwetkę.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s